عسل یک ماده ی شیرین و گرانی است که مورد توجه بشر قرار گرفته و ۸۰ درصد از قندهای ساده یا مونوساکارید ها مواد تشکیل دهنده آن هستند و هر ۱۰۰ گرم آن حدود ۳۲۰ کالری در بدن ایجاد می کند.
جالب است بدانید که ما عسل را به زبان عربی میشناسیم ولی درزبان فارسی آن را به اسم انگبین می گویند، عسل از ماده شیرینی که توسط زنبور عسل که از شهد گل های گیاه جمع آوری می شود بوجود می آید و پس از ترکیب این ماده در درون بدن زنبورعسل به عسل تبدیل می شود.
مهم ترین قندهای موجود در عسل عبارتند از :فروکتوز،گلوکز و ساکروز می باشند. عسل به دلیل داشتن مواد تخمیری به هضم غذا کمک می کند ، عسل انواع مختف پروتئین که اسیدهای آمینه ، اسیدهای آلی مثل اسید فرمیک و مقداری آنزیم را در خود دارا می باشد.

عسل

عسل خاصیت زیادی دارد در زمان های قدیم انسان ها از خاصیت ضد می آن در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده میکردند که از جمله آنها عبارتند از : پاکسازی داخل بدن ، درمان خشکی و ترک لب ، درمان مشکلات پوستی ، جلوگیری از پوکی استخوان ، درمان قارچ پوستی و بسیاری از بیماری های دیگر موثر است.

خواص عسل

• عسل به طور کلی یک ماده ی غلیظ و قندی است که به دلیل داشتن مقدار بسیار کمی آب و پتاسیمی که در آن بطور فراوان وجود دارد به سختی فاسد می شود.
• در درمان بسیارزیادی از بیماری ها تاثیر فوق العاده ای دارد.
• به دلیل داشتن فروکتوز ۲۵%، شیرینی آن از قند بیشتر است.
• عسل منبع خوبی برای تامین ویتامین های مورد نیاز بدن است.
عسل در قرآن کریم یک ماده ی شفا بخش است ،ارزش عسل در قرآن در مرتبه بالایی قرار دارد که با ضرافت از آن سخن می گویند.


عسل مادر درمان ,ماده ,بیماری ,دلیل ,دلیل داشتن منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فروشگاه بهمن ماه 1399 خرید اینترنتی آیسونا 2021 خرید اینترنتی سیستم های پیشرفته منابع انسانی اخبار کسب و کار اینترنتی و دیجیتال همین طور الکی اخذ اقامت اروپا و پاسپورت دوم https://keramatzade.com varzesh33 دلنـوشته سونیــا یعقوبــی آژانس هواپیمایی راز آسمان پایتخت